Arsenal 4-1 Newcastle: Premier League 2023-24

Комментарии · 148 Просмотры

Topničarji so se na to tekmovanje podali na podlagi odlične forme v ligi. nogometni dresi za otroke Zmagali so na vseh zadnjih petih tekmah, pri čemer so v tej fazi dosegli 21 golov in prejeli le dva. Njihova zadnja tekma v ligi je bila zmaga s 5-0 pri Burnleyju, nato pa so izgubili z 1-0 v gosteh proti FC Portu v UEFA Ligi prvakov.Mikel Arteta je upal, da se bo njegova ekipa vrnila v velikem slogu proti Magpies. Naredil je dve spremembi v ekipi, saj je Jorginho zadel sredino, Kai Havertz pa je začel na vrhu.Topničarji so drugi polčas začeli precej zadržano in z veseljem prepustili posest Newcastlu. To je gostom omogočilo, da so pridobili nekaj zagona in na začetku drugega polčasa poskusili prvi met na gol. Vendar je Arsenal kmalu zaživel, saj je v zadnji tretjini nael več prostora.Havertz je postal ponudnik, ko je pod neverjetnim kotom podal Bukayo Saka za čudovit zadetek za 3-0 v 65. minuti. Jakub Kiwior je nato dosegel svoj prvi gol za klub tiri minute pozneje iz kota Declana Ricea. Oba menedžerja sta naredila več menjav, da bi videla preostanek tekme.
Arsenal je dominantno začel tekmo in večino nogometa igral na ozemlju Newcastla. Poceni Nogometni Dresi V prvem polčasu so imeli več kot 60-odstotno posest žoge in nasprotniku niso dovolili niti enega strela.Topničarji so povedli v 18. minuti, ko je iz kota Bukayo Saka z glavo zadel Gabriel Magalhaes. Vseeno je bilo po tem nekaj dotikov branilcev, branilec Srak Sven Botman pa je na žalost dosegel zadnjega za avtogol. Kai Havertz je est minut pozneje povial na 2:0 po sijajni potezi, ki jo je zaključil z asistenco Gabriela Martinellija.Nekdanji igralec Arsenala Joe Willock je dosegel pozni tolažilni gol za Newcastle United po gladki potezi po levi strani Magpies. Nadomestni igralec Dan Burn je prispeval asistenco, ko je Willock z glavo poslal žogo mimo Davida Raye in mu ukradel gol.
Arsenal je zdržal in z odmevno zmago držal korak z Liverpoolom in Manchester Cityjem. Kljub temu si poglejmo njihove ocene igralcev.Martinelli je v prvem polčasu divjal v polju in okoli nje ter asistiral za gol Havertza. Brazilec je žogo podal z 88-odstotno natančnostjo, vključno z dvema ključnima podajama. Sprožil je tudi tiri strele, a nobeden ni zadel.Havertz je odlično začel tekmo in po svileni potezi dosegel drugi zadetek Arsenala. V drugem polčasu je prispeval tudi asistenco za gol Saka. Nemec je dobil tiri od petih svojih zračnih dvobojev in opravil tudi dve posredovanji.